Jaká strava velmi účinně pomáhá zvládnout COVID-19

Aktualizováno: 17. bře 2021

Jíst co nejzdravěji může být nyní obzvláště důležité, protože COVID-19 tady s námi ještě nějakou dobu pravděpodobně bude.


Strava a COVID-19

Které jídlo je zdravé, přesto zůstává pro některé lidi matoucí. Ještě stále se někteří z nás nechávají ovlivňovat reklamou a průmyslem vyrábějícím nezdravé potraviny. Pokud se ale podíváme na to, co nám doporučují největší odborníci na výživu a tisíce nezávislých (!) studií (myšleno ty, které nesponzorují velké firmy, masný průmysl atd.), potom ten vzkaz zůstává stále stejný, a to už spoustu let – jídlo, které podporuje naši stravu se skládá z ovoce, zeleniny, celozrnných obilnin a luštěnin.


"Ačkoli rostlinná strava nemůže COVID-19 zabránit, velmi účinně nám ho pomůže zvládnout."

OVOCE + ZELENINA + CELOZRNNÉ OBILNINY + LUŠTĚNINY + OŘECHY + SEMÍNKA

Taková strava posiluje imunitu a snižuje riziko srdečních chorob, cukrovky 2. typu, astmatu, rakoviny a dalších nemocí, díky kterým se pro nás COVID-19 stává nebezpečným.

Statistiky jsou smutné, ale díky nim si můžeme mnohé uvědomit. American Heart Association uvádí, že 10,5 % mrtvých na COVID-19 mělo kardiovaskulární onemocnění, 7,3 % mělo cukrovku, 6,3 % onemocnění dýchacích cest, 6 % vysoký krevní tlak a 5,6 % rakovinu. Další