Které jídlo způsobuje stárnutí pleti, zhoršuje paměť a navíc se vám přilepí na břicho ve formě tuku?

Co se děje v těle, když ho sníte a jak ho z jídelníčku vyřadit.


Cukr a jeho vliv na naši zdravotní kondici

Cukr. Byla jsem na něm závislá. Dokud jsem nepochopila souvislosti mezi jídlem a zdravím, nebyla žádná sladkost v mém dosahu v bezpečí. Teď už ano. Co mě vyzbrojilo takovou sebekázní? Je to snadné, vím přesně, co je cukr zač. Po přečtení vás snad také přejde chuť.


"Cukr je... i tam, kde byste ho nečekali. Třeba v kečupu, mražené pizze, v instantních polévkách, v rohlíkách, v hamburgeru... a to v mnohem větším množství, než byste čekali."

Stačí jedna čokoládová sušenka a váš krevní oběh se zaplaví cukrem. Celé vaše tělo se tak stane „lepivé“ od cukru. Bílkoviny a tuky se při vystavení cukru „taví“ a oxidují (stávají se glykovanými). Takové látky následně vedou ke stárnutí a rozvoji či zhoršení mnoha degenerativních onemocnění, jako jsou cukrovka, ateroskleróza, Alzheimerova choroba apod.

Konzumace cukru způsobuje, že se vytvářejí na kůži vrásky, zhoršuje se zrak, ztrácí se elasticita svalů, zhoršují se funkce mozku… To vše jsou projevy stárnutí. Každá lžička cukru nás udělá staršími. Navíc přebytek cukru se uloží ve formě tuku. Aby to vše nestačilo, na cukru si můžete vyrobit závislost. Spouští totiž v mozku biochemické reakce jako třeba nikotin nebo kokain.