Tři způsoby jak dostat sexuální hormony do rovnováhy

Aktualizováno: 20. bře 2020

Dnešní způsob života může pěkně zamíchat s našimi pohlavními hormony. To často vede až k poruchám plodnosti, štítné žlázy, snížení chuti na sex atd.

Bohužel také k rakovině a srdečním chorobám. 3 snadné kroky, jak dostat naše hormony do rovnováhy, nám poradí paní doktorka Janice Stangerová.


Sexuální hormony a jejich rovnováha

Určitě znáte estrogen a testosteron, ale pohlavních hormonů existuje mnohem víc.

Možná si neuvědomujete, že i ženy produkují a používají testosteron a i muži produkují a používají estrogen. Těla obou pohlaví mohou převést testosteron na estrogen. Všechny pohlavní hormony jsou pro vás důležité, ať už jste muž nebo žena. Takže jak dostat hormony do rovnováhy a užívat si zdravého života, nejen toho sexuálního?


"Řada studií zvažovala změny ve stravě v Japonsku po druhé světové válce. V 50 letech od roku 1947 do roku 1997 se příjem mléka, masa a vajec zvýšil 20, 10, respektive 7krát. Během této doby se úmrtnost na rakovinu prsu zhruba zdvojnásobila a úmrtnost na rakovinu vaječníků se zvýšila čtyřikrát."

1. Pečlivě zvažte, než začnete užívat doplňkové hormony

Některé zdravotní problémy, mohou být léčeny doplňkovým estrogenem, testosteronem nebo jinými pohlavními hormony. Než se rozhodnete, zda použijete hormony, ujistěte se, že důkladně rozumíte potenciálním přínosům a rizikům – a pečlivě je zvažte – protože hormony ovlivňují celé vaše tělo. Zvažte, zda existuje alternativní léčba založená na důkazech, jakož i její výhody a rizika. Pokud používáte hormonální antikoncepci, ujistěte se, že roz