top of page

Zdravá střeva = zdravé tělo

Aktualizováno: 20. 3. 2020

Co byste neměli jíst, pokud chcete mít zdravá střeva? Podle předního amerického gastroenterologa, který se významnou měrou podílel na vynálezu kolonoskopie, Hiromi Shinya M.D. A kdo by toho měl vědět o zdraví střev víc než on? Co si myslí o současné stravě?


Zdravá střeva, zdravé tělo

Co poškozuje naše střeva?

Pokud jste četli některou z jeho báječných knih, tak vás asi nepřekvapí, že pan doktor Hiromi Shinya nás varuje před pitím mléka a konzumací mléčných výrobků. Věří, že pití mléka může pro stav našeho organismu představovat velké riziko. Pokud pijeme mléko ve víře, že je to dobré pro naše zdraví, opak je pravdou. Mléko může přispět ke zhoršování střevních charakteristik.


“V průmyslové mlékárenské výrobě jsou krávy často drženy v malých prostorách, nemají možnost pohybu a jsou krmeny nepřirozenou stravou. Mnohé z nich onemocní."

Na základě jeho dlouholeté klinické praxe může s jistotou konstatovat, že střeva těch, kteří konzumují mléčné výrobky jako mléko, máslo, sýr, jogurt a smetanu, jsou méně zdravá (a mladistvá) než střeva těch lidí, kteří mléčné výrobky nekonzumují. Lidé konzumující mléčné výrobky mají střeva tuhá a silná a jejich peristaltický pohyb je pomalý. Lékař to může posoudit už prostým pohmatem břicha. Stejné příznaky pak najdeme i u lidí, kteří jí hodně masa.


Zlepšení zdravotního stavu

Je mnoho případů, kdy lidé trpící střevními problémy (syndromem dráždivého tračníku či chronickou zácpou) nebo alergickými příznaky (atopickou dermatitidou, sennou rýmou) zaznamenali zlepšení stavu po omezení konzumace masa, mléka a dalších mléčných výrobků.


Proč je mléko pro naše střeva špatné?

V průmyslové mlékárenské výrobě jsou krávy často drženy v malých prostorách, nemají možnost pohybu a jsou krmeny nepřirozenou stravou. Mnohé z nich onemocní. Navíc u 99 % krav dochází k umělému oplodnění do 60 dnů po předchozím otelení a při produkci mléka. Tento postup je považován za nutný kvůli efektivitě výroby. Když krávy zabřeznou, zvýší se hustota samičího hormonu v jejich krvi. I mléko březí krávy obsahuje velké množství těchto hormonů. Podle výzkumu Aki Saty, čestného profesora lékařské fakulty univerzity Yamanashi, se samičí hormony v kravském mléce tepelnou sterilizací nezničí. To je znepokojivá situace. Většina mléka na trhu obsahuje nadměrné množství samičích hormonů. Mléko se samičími hormony se často podává dětem ve školách. Dostávají ho i chlapci před pubertou, protože jsou nuceni pít mléko kvůli „zdraví“. Ale je to pro ně dobré?


Různé mléčné výrobky se používají jako surovina do koláčů a dortů. Když navštívíte kavárnu, uvidíte na menu bílou kávu, cappuccino, latté a další kombinace kávy s mlékem. Mnozí lidé jedí denně jogurt v domnění, že si tím upevňují zdraví. Všechny tyto dávky navíc se přičítají k velkému množství mléka v každodenní stravě.


Nárůst rakoviny prsu a prostaty, problémy s otěhotněním

Pan doktor Shinya zastává názor, že současná strava západního stylu s velkou konzumací mléka a masa přispívá k mnoha zdravotním problémům v Evropě, USA i Japonsku. Uvádí, že to může být jedna z příčin nárůstu rakoviny prsu a prostaty a také tato strava může stát za problémy s otěhotněním.


Mléčné výrobky lze nahradit snadněji, než si myslíte. A jejich vynechání nebo alespoň omezení vám přinese spoustu zdravotních benefitů.Zdroj:

  • kniha Enzym omládnutí, Hiromi Shinya, MD. 

Kdo je Hiromi Shinya

Profesor klinické chirurgie, Albert Einstein College of Medicine, přední americký gastroenterolog, který významě přispěl k velkému pokroku v abdominální chirurgii – podílel se na vynálezu kolonoskopie a způsobil zásadní posun v lékařském uvažování.


Co si myslím já?

Mléko jsem vysadila. Zmizeli urputné rýmy, alergie, ekzémy a hlavně fibrocystické onemocnění prsu. Člověk by neměl soudit, co nevyzkoušel.


0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Комментарии


bottom of page