Zdravá střeva = zdravé tělo

Aktualizováno: 20. bře 2020

Co byste neměli jíst, pokud chcete mít zdravá střeva? Podle předního amerického gastroenterologa, který se významnou měrou podílel na vynálezu kolonoskopie, Hiromi Shinya M.D. A kdo by toho měl vědět o zdraví střev víc než on? Co si myslí o současné stravě?


Zdravá střeva, zdravé tělo

Co poškozuje naše střeva?

Pokud jste četli některou z jeho báječných knih, tak vás asi nepřekvapí, že pan doktor Hiromi Shinya nás varuje před pitím mléka a konzumací mléčných výrobků. Věří, že pití mléka může pro stav našeho organismu představovat velké riziko. Pokud pijeme mléko ve víře, že je to dobré pro naše zdraví, opak je pravdou. Mléko může přispět ke zhoršování střevních charakteristik.


“V průmyslové mlékárenské výrobě jsou krávy často drženy v malých prostorách, nemají možnost pohybu a jsou krmeny nepřirozenou stravou. Mnohé z nich onemocní."

Na základě jeho dlouholeté klinické praxe může s jistotou konstatovat, že střeva těch, kteří konzumují mléčné výrobky jako mléko, máslo, sýr, jogurt a smetanu, jsou méně zdravá (a mladistvá) než střeva těch lidí, kteří mléčné výrobky nekonzumují. Lidé konzumující mléčné výrobky mají střeva tuhá a silná a jejich peristaltický pohyb je pomalý. Lékař to může posoudit už prostým pohmatem břicha. Stejné příznaky pak najdeme i u lidí, kteří jí hodně masa.


Zlepšení zdravotního stavu

Je mnoho případů, kdy lidé trpící střevními problémy (syndromem dráždivého tračníku či chronickou zácpou) nebo alergickými příznaky (atopickou dermatitidou, sennou rýmou) zaznamenali zlepšení stavu po omezení konzumace masa, mléka a dalších mléčných výrobků.


Proč je mléko pro naše střeva špatné?