Zázračná miso polévka

Aktualizováno: 17. bře 2021

Jedná se o skoro až zázračnou polévku, která pochází z Japonska. Základem je miso pasta, kterou si můžete koupit v každém obchůdku se zdravou výživou. Existuje několik druhů, my máme rádi tmavě hnědou mugi miso od firmy Muso. Ale to vás nechci ovlivňovat, vyzkoušejte i jiné a najděte si svého favorita. Ta naše je vyrobená fermentací ječmene a sójových bobů a je naprosto výborná.


Zázračná miso polévka

Do miso polévky patří spousta zeleniny, dle vašeho výběru, můžete přidat také houby, tofu, nudle, mořské řasy, rýži… prostě může být pokaždé jiná.

V Japonsku se jí také říká „japonský zázrak“ pro její blahodárné účinky na lidské zdraví. Posiluje imunitní systém a dokonce kolují zvěsti, že chrání před rakovinou.

Miso nemá projít varem, abyste nepřišli o zdraví prospěšná probiotika. Když mám polévku hotovou, trochu odliji do hrnečku, rozmíchám v ní lžíci miso pasty, pak naliji zpět do polévky (která se už nevaří!) a rozmíchám. Miso je hodně slané, proto polévku dosolte až po přidání miso pasty, ať nepřesolíte. Nezapomeňte, že solí musíme šetřit. Je to jedna z věcí, které nejvíce ohrožují naše zdraví. Denní příjem soli by neměl být víc jak 5 g pro dospělého, což je jedna lžička.

Receptů na miso polévky jsou stovky. Ale v podstatě můžete přidat miso do každé polévky.

Tohle je naše „česká miso polévka.