Okinawa: Co jedí nejdéle žijící lidé na světě

Ostrov Okinawa je jedno z míst modré zóny, kde žije nejvíce stoletých zdravých lidí na světě. Tento ostrov má na kontě nejen nejzdravější populaci, ale také spoustu výborných potravin, které nejen chutnají, ale i podporují zdraví.


Okinawa a strava místních obyvatel

Okinawa je tichomořské souostroví, které bylo kdysi známé jako království Ryukyu. Jeho poloha – jižně od většiny japonských ostrovů, zhruba 800 mil jižně od Tokia, 400 mil východně od pobřeží Číny a 300 mil severně od Tchaj-wanu – znamenala, že sloužilo po staletí jako obchodní místo.

"A co aktivuje FOXO3? Kurkuma, řasa kelp, zelený čaj a tofu – všechny čtyři pilíře tradiční okinawské stravy."

Po stovky let byla Okinawa kulinářsky ovlivněna Čínou a její tradiční čínskou medicínou,

která klasifikovala potraviny jako ochlazovací nebo oteplovací. Když Japonsko připojilo Okinawu v roce 1879, japonský kulinářský vliv zesílil. Dnešní kuchyně je vynikající směsí čínských, jihovýchodních asijských a japonských stylů vaření, spolu s její přirozenou tropickou zeleninou a ovocem. Mnoho z těchto regionálních jídel a lahůdek nenajdete nikde jinde.

V polovině 20. století, kdy se vytvářely celoživotní stravovací návyky mladé generace, sestávala strava hlavně z hlíz, zeleniny pěstované v zahradách, tofu a trochy mořských plodů. Asi 60 procent všech kalorií pocházelo z jediného zdroje: fialové odrůdy sladkých brambor známé místně jako beni imo. Proč? Protože tajfuny přelétly ostrov několikrát do roka a vyhladily většinu ostatních plodin. A ušetřily jen úrodu schovanou v zemi. Okinawských sladkých brambor bylo dost a snadno se připravovaly. S česnekovou pažitkou a sezamovým olejem chutnaly výborně.