top of page

Nová čínská studie

Aktualizováno: 20. 3. 2020

T. Colin Campbell, Ph.D., Thomas M. Campbell, M.D.


Výživa jako naprostý základ prevence a mocný prostředek léčby.


Kniha Nová čínská studie

Příběh pana profesora Campbella a jeho celoživotní práce. Příběh, který byste si měli přečíst. Přináší důkazy o tom, že na naší stravě velmi záleží. A že většina našich zdravotních problémů má 3 příčiny: snídani, oběd a večeři.


Naprosto zřetelně a čtivě přináší výsledky největší dietologické studie všech dob. Věda mluví jasně a po přečtení této knihy se už nikdy neztratíte v informačním chaosu a nenecháte se přesvědčit ani rádoby odborníky na výživu.


Budete mít jasno.


Nejedná se o placenou reklamu. Věřím, že toto je knížka, kterou byste měli mít doma. Z celého srdce vám ji doporučuji.


Veronika 

Oficiální popis knihy od nakladatelství Svítání


Dílo bylo v USA oceněno jako kniha roku.

Nejobsáhlejší studie o výživě všech dob.


Colin Campbell, profesor biochemie výživy na Cornellově univerzitě, zaujímá přední místo ve světovém výzkumu výživy po více než 40 let. Obdržel granty financování výzkumu na více než 70 let. Je autorem více než 350 výzkumných prací.


Během 44 let biomedicínského výzkumu své teoretické konstrukce ověřoval pokusy ve zkumavce, 27 let na laboratorních zvířatech a později sledováním Američanů.


Jeho odkaz, Čínská studie, je nejobsáhlejší a nejucelenější studií o zdraví a výživě, která kdy byla v dějinách moderní medicíny provedena. Je vyvrcholením 20letého partnerství Cornellovy univerzity, Oxfordské univerzity a Čínské akademie preventivního lékařství.


Studie od r. 1983 sledovala a zkoumala na straně jedné stravu a jiné prvky životního stylu a na straně druhé zdravotní stav 6 500 lidí; odhalila 8 000 statisticky významných vztahů; vyhodnocení dosud neskončilo. Kvůli relativně stejnému genetickému pozadí, ustáleným stravovacím návykům a malé migraci sledovaných osob byli pozorováni Číňané z kontinentální Číny.


Kniha je určena jak zdravotníkům, tak laickým zájemcům o opravdu zdravou výživu. Akcentuje praktické informace, z nemocí pojednává zejm. o rakovině, srdečně- a mozkověcévních nemocech, diabetu, vysokém krevním tlaku, artritidě, Alzheimerově nemoci a osteoporóze.

0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page