Které sladilo je nejzdravější?

Aktualizováno: 20. bře 2020

Bílý cukr se stal strašákem dnešní doby. Ukazuje se, že může vést nejen k srdečním chorobám a rakovině. Čím ale sladit? Zdravé sladidlo existuje.


Nejzdravější sladidlo

Časopis Journal of American Dietetic Association změřil obsah antioxidantů v dlouhém seznamu běžně dostupných sladidel. Zkoušce podrobil, v abecedním pořadí, agávový sirup, blackstrap melasu (melasa vzniklá po třetím varu – obsahuje nejméně cukru ze všech typů melas), hnědý rýžový sirup, kukuřičný sirup, datlový cukr, tmavě hnědý cukr, světle hnědý cukr, javorový sirup, med, surový třtinový cukr, klasický bílý cukr a cukr turbinado (vyrábí se krystalizací čerstvé třtinové šťávy, bez přídavku aditiv).


“A vítězem se stává... datlový cukr. Proč? Protože to není opravdový cukr, jsou to jen sušené datle rozmělněné na prášek."

Cukr versus organický agávový sirup

Začněme s něčím jednoduchým. Klasický bílý cukr versus organický agávový sirup. Který je lepší? Který má víc živin? Nebo jsou stejné? Kdo myslí, že jsou stejné, má pravdu. Oba mají stejnou výživovou hodnotu, což znamená v podstatě žádnou. A také vesměs žádnou antioxidační sílu.


Kukuřičný sirup a rýžový sirup

Je však ještě jedno sladidlo, které je na tom ještě hůře. V podstatě jen prázdné kalorie. Co mohlo dopadnou ještě hůře než klasický bílý cukr?

Možná tipujete kukuřičný sirup, který je na tom úplně stejně špatně jako bílý cukr. Ale ještě hůře dopadl rýžový sirup. Nejprázdnější ze všech.