Jak se uzdravit jídlem?

Aktualizováno: 20. bře 2020

Co by měl člověk jíst, aby se uzdravil nebo aby nemocem předcházel? Věda mluví jasně – taková strava existuje.


Co byste neměli ve vašem jídelníčku opomenout

Nebo si taky ještě myslíte, že nemoci máme předprogramované v genech a že s tím nejde nic dělat? A co když existuje způsob, jak nechat špatné geny vypnuté? A pokud už se nějaká nemoc objevila, tak ji rychle zastavit nebo dokonce úplně zvrátit.


Není pravda, že nevíme, co má člověk jíst, aby se chránil před nemocemi nebo dokonce zvrátil jejich průběh. Dnes již existují tisíce důkazů o tom, že zdravá strava nám může pomoci prožít dlouhý a zdravý život nehledě na naše geny. Ukázalo se, že geny mají na svědomí maximálně 10 až 20 % rizika onemocnění.


“Většina chronických onemocnění se připisuje živočišné stravě a zpracovaným potravinám jako jsou uzeniny, limonády, hotová jídla...”

Informace se nerůzní ani v tom, co je skutečně zdravé jídlo. Odborné lékařské studie se shodují s lékaři, biochemiky a odborníky na výživu na tom, co bychom měli jíst. My se pouze necháváme zmást výrobci různých hadích lektvarů nebo i odborníky, kteří nedrží krok s nejmodernějšími poznatky a v neposlední řadě tu je jedna lidská vlastnost, která tomu nahrává: věříme tomu, čemu chceme věřit. Chceme slyšet, že je zdravé máslo a nechceme slyšet, že je zdravá brokolice.


Co tedy máme jíst?


Většina chronických onemocnění se připisuje živočišné stravě a zpracovaným potravinám jako jsou uzeniny, limonády, hotová jídla…