7 věcí, které se stanou, když přestanete jíst maso

Aktualizováno: 17. bře 2021

Lidé se vzdávají masa a živočišných produktů z mnoha důvodů. Například když chtějí zhubnout, mít více energie, snížit riziko srdečních chorob, snížit počet léků, které užívají… Existuje spousta důvodů! Co dalšího můžete očekávat, když vyzkoušíte nezpracovanou rostlinnou stravu?


Maso na grilu - je to to pravé pro naše zdraví?

1. Snížíte zánět ve vašem těle

Pokud jíte maso, sýr a vysoce zpracované potraviny, je pravděpodobné, že máte zvýšené hladiny zánětu v těle. Zatímco krátkodobý zánět (například po úrazu) je normální a nutný, zánět, který trvá měsíce nebo roky, je velmi nebezpečný. Chronický zánět je kromě jiných stavů spojen s rozvojem aterosklerózy, srdečních záchvatů, mozkových mrtvic, cukrovky a autoimunitních chorob.


"Studie soustavně ukazují, že když lidé přejdou na nezpracovanou rostlinou stravu, jejich hladina cholesterolu v krvi klesne až o 35 %. V mnoha případech je pokles stejný jako u lékové terapie – s mnoha pozitivními vedlejšími účinky!"

Naopak nezpracovaná rostlinná strava je přirozeně protizánětlivá, protože má vysoký obsah vlákniny, antioxidantů a dalších fytonutrientů a mnohem nižší zánětlivé spouštěče, jako je nasycený tuk a endotoxiny (toxiny uvolňované z bakterií běžně vyskytujících se v živočišné stravě). Studie ukázaly, že lidé, kteří přejdou na rostlinnou stravu, mohou dramaticky snížit hladinu C-reaktivního proteinu (CRP), což je indikátor zánětu v těle.

2. Hladina cholesterolu v krvi klesne<