Jak na lupénku?

Stovky pacientů pana doktora Fuhrmana za posledních 25 let dosáhly dramatického zotavení z autoimunitních onemocnění, včetně revmatoidní artritidy, lupusu, onemocnění pojivové tkáně a lupénky pomocí stravy plné živin. Mnozí dosáhli úplného uzdravení a již nepotřebují žádné léky. Nezpracovaná rostlinná a občas i bezlepková strava se ukázala jako velmi užitečná pro mnoho lidí s autoimunitním onemocněním. Psoriáza a celiakie se zdají být spojeny, a proto může být v některých případech užitečná i bezlepková strava.


Jak na lupénku

Vitamíny, minerály, flavonoidy, vláknina a další fytochemikálie mají protizánětlivé účinky, které by mohly pomoci normalizovat imunitní odpověď a zmírnit příznaky. Maximalizujte příjem protizánětlivých potravin regulujících imunitní systém, jako je zelená zelenina, houby, cibule, tykve, pastinák, tuřín a které mají nízký alergický nebo reakční potenciál. Jezte každý den syrovou i vařenou brukvovitou zeleninu.


"Sledujte, které potraviny zhoršují vaše problémy a pokuste se je z jídelníčku vyřadit. Pro každého to může být zcela odlišná potravina."

K ochucení jídel by se mělo používat protizánětlivé koření, jako je kurkuma, zázvor, kajenský pepř, hřebíček, česnek a skořice.


Vyvarujte se alkoholických nápojů: Alkohol může působit jako spouštěč nebo zhoršit příznaky lupénky.


Výzkum naznačuje, že přebytek sodíku může řídit autoimunitní zánět. Snižte příjem soli na minimum.


Sledujte, které potraviny zhoršují vaše problémy a pokuste se je z jídelníčku vyřadit. Pro každého to může být zcela odlišná potravina. Mnoho lidí s autoimunitním onemocněním zjistí, že jsou citliví na lepek, zpracované potraviny, sladkosti a živočišné produkty.